Детальна схема сушіння зерна у зерносушарках конвеєрного типу GROTER

Процес сушіння здійснюється таким чином:

Схема сушіння зерна у зерносушарках конвеєрного типу

Схема сушіння зерна у зерносушарках конвеєрного типу

1. Зерно заходить в приймальний бункер сушки. Існує кілька способів завантаження – завантаження за допомогою сил гравітації, механічне завантаження за допомогою конвеєра або транспортера (рівень зерна у бункері контролюється датчиками).

2. Із приймального бункеру зерно поступає на верхнє ложе через регульовану заслінку, яка дозволяє визначати висоту потоку зерна. Швидкість переміщення продукту регулюється в залежності від його вологості.

3. У сушарці розташовані два ложа – верхнє і нижнє, які складаються з жалюзійних пластин, через які з легкістю проникає гаряче повітря з метою звільнити продукт від зайвої вологи.

4. Відпрацьоване вологе повітря виходить з агрегату через бічні і задні панелі вихлопу. Додатково сушарка може комплектуватися осадовою камерою – для збору з відпрацьованого повітря пилу і легких домішок.

5. Гаряче повітря продувається через продукт за допомогою вентиляторів, які забезпечують подачу достатньої кількості повітря з навколишнього середовища в камеру згоряння. Нагріте повітря проходить через вентилятори і рухається в камеру гарячого повітря. Звідти воно проходить через зазори між жалюзійними пластинами ложе.

6. Вирівнюючий канал перенаправляє порцію гарячого повітря в нижній відсік просушування, де також просушується половина нижнього ложе і закінчується цикл сушіння.

7. Решта площі нижнього ложе призначено для охолодження і остаточної просушки. Холодне повітря продувається через продукт і цим досягається зниження температури продукту. Тепле і сухе повітря з охолоджувальної секції проходить в камеру згоряння через канали рециркуляції.

8. Сухе зерно розвантажується з нижнього ложе в короб винтового транспортера або на стрічковий конвеєр.

Додатково: схема конвеєрної зерносушарки

konvejerna-zernosusharka-kopyya