Ціни на зерносушарки: натисніть посилання
Значення процесу сушіння зерна.
На території нашої країни збір ярих нерідко збігається з настанням дощового часу і зерно прибирають у вологому або сирому стані. Навіть при нормальних умовах погоди у свіжозібраного зерна вологість 18 …20%, а при несприятливих умовах 25 …35%. У кращих умовах в цьому відношенні знаходяться райони, розташовані в центральній і південній частинах, але і тут при комбайновому збиранні та у зв’язку з пізнім дозріванням деяких культур (кукурудзи, соняшнику та ін) через несприятливі погодні умови у час збирання та обмолоту врожаю велика кількість зерна має підвищену вологість. Зерно, призначене для тривалого зберігання, повинно мати вологість не більш 13… 15%, що вимагає застосування тих чи інших способів сушіння.
Сушіння зерна – один з найбільш ефективних прийомів підготовки зерна до тривалого зберігання. Зокрема, сушіння покращує хлібопекарські, борошномельні і інші товарні якості зерна, що значно скорочує витрати на перевезення, підвищує продуктивність переробних підприємств (млинів, крупорушок тощо) і зменшує знос обладнання, а отже, і вартість переробки.
Найголовнішим аргументом для придбання зерносушарки є значна економія коштів власника, в тому числі у порівнянні з сушінням того ж зерна на елеваторах. Крім того, саме просушене зерно на протязі необхідних аграрію термінів може зберігатись у складах без ризику псування. Тож і ціну за зерно можна отримати кращу, ніж на початку сезону збору урожаю.